ANTARCTICA 9                                                                  MAIN PAGE              Obserwowałem moich współpracowników podczas oglądania zdjęć - chociaż wcześniej wiele widzieli i sami fotografowali – im również udzielały się te odczucia. Doskonały sprzęt, duże umiejętności, wprawne oko - to jednak wszystko mało by z krótkiej wyprawy przywieźć znakomite zdjęcia - potrzebny jest jeszcze szczęśliwy traf. Na nasze szczęście szczęścia Autorowi nie brakowało.

        Wydawać by się mogło, że Antarktykę fotografowano wcześniej ze wszystkich możliwych stron i, że pokazano już wszystko co było do pokazania. Wystawa świadczy, że ciągle można zobaczyć coś nowego i pokazać we własny, odkrywczy sposób w jaki zrobił to autor zdjęć.

 Z dużą przyjemnością i niekłamaną satysfakcją Fundacja im. Henryka Arctowskiego swoimi skromnymi środkami i ja osobiście wspieramy przygotowanie wystawy i gratulujemy Muzeum Historii Miasta Łodzi pomysłu i realizacji tak ciekawego przedsięwzięcia.

C.V. autora

         Jerzy Strzelecki urodził się w 1944 roku w Warszawie. Od dzieciństwa mieszka w Łodzi. Ukończył Politechnikę Łódzką, wydział elektryczny. Przez ćwierć wieku projektował systemy automatyki elektronicznej. Od ponad dziesięciu lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Jego pasją są podróże po Polsce i po świecie, i związana z podróżami fotografia przyrody oraz zabytków architektury. Jest to Jego trzecia indywidualna wystawa fotograficzna ale pierwsza o tematyce przyrodniczej. 
 

ANTARCTICA 2
ANTARCTICA 3
ANTARCTICA 4
ANTARCTICA 5